DEMİR GRUP

KURUMSAL

SEKTÖRLER

Enerji

Demir Enerji; Demir Grup bünyesinde, Yenilenebilir enerji kaynaklarından Enerji üretimi alanında yurtiçi ve yurtdışı yatırımlar yapmak üzere İstanbul merkezli olarak kurulmuştur. Konya 4. Organize Sanayi Bölgesinde 35.000 m2 kapalı alanda, yıllık 230 MW kapasiteli Fotovoltaik Güneş Paneli ve yardımcı ekipmanları üretim tesisimizin ilk etabı faaliyete geçmiş, ikinci etabı ise aralık ayında faaliyete geçecektir. Bu tesiste son teknoloji ile üretilecek olan yüksek verimli güneş panellerimizi başta Ortadoğu ve Afrika ülkeleri olmak üzere Avrupa ve Amerika kıtasına ihraç etmeyi planlıyoruz.

Niğde, Nevşehir ve Konya illerinde satın almış olduğumuz alanlarda toplam 18,3MW kapasiteli Güneş Enerji Santrallerimizin inşasını tamamlamış bulunmaktayız.

Grubumuzun lokomotif şirketi ve aynı zamanda İnşaat Sektörünün lider şirketlerinden Demir İnşaat’ın yakın gelecekte hayata geçireceği yaşam alanlarında yenilenebilir kaynaklardan enerji üretimi ile ilgili inovatif çalışmalarımız devam etmekte. Böylece daha çevreci, doğa ile dost yeni yaşam alanları üretilmesinde de öncü olmayı hedefliyoruz.

Bunlarla birlikte Enerji üretiminin ayrılmaz bir parçası olan depolama sistemleri konusu da ilgi alanlarımız içinde. Bu konuda Konya’daki fabrikamız içinde yeni yatırımlar planlıyoruz.
Demir Enerji olarak hedefimiz; tüm yenilenebilir enerji kaynaklarından enerji üreterek ülkemizin enerji konusunda dışa bağımlılığını azaltmaktır. Bu hedefimiz doğrultusunda gece gündüz çalışmaktayız.

Scroll Up