DEMİR GRUP

KURUMSAL

SEKTÖRLER

Enerji

Demir Enerji; Demir Grup bünyesinde, Yenilenebilir enerji kaynaklarından Enerji üretimi alanında yurtiçi ve yurtdışı yatırımlar yapmak üzere İstanbul merkezli olarak kurulmuştur.

Türkiye’de Niğde, Nevşehir ve Konya illerinde toplam 18,3MW, Ukrayna’da Çernivtsi 2,4 MW, Güneş Enerji Santrallerimizin inşasını tamamlamış bulunmaktayız.

Kenya’da Kajiado bölgesi içerisinde Namangada ve İsinya’da toplam 1200 MW kapasiteli Güneş Enerji Santrallerimizin inşasını 2022 sonuna kadar tamamlayacağız.

Grubumuzun lokomotif şirketi ve aynı zamanda İnşaat Sektörünün lider şirketlerinden Demir İnşaat’ın yaşam alanlarında yenilenebilir kaynaklardan enerji üretimi ile ilgili inovatif çalışmalarımız devam etmekte olup Tekirdağ’ın Çorlu 1 OSB’de yer alan “Demir Eko-San Sanayi Sitesi” projemizde Güneş Enerji Sistemlerini tercih etmiş bulunuyoruz. Böylece daha çevreci, doğa ile dost yeni yaşam alanları üretilmesinde de öncü olmayı hedefliyoruz.

Demir Enerji olarak hedefimiz; tüm yenilenebilir enerji kaynaklarından enerji üreterek ülkemizin enerji konusunda dışa bağımlılığını azaltmaktır. Bu hedefimiz doğrultusunda gece gündüz çalışmaktayız.

Scroll Up